Rukki Classic jumta segums ir vizuāli līdzīgs velcēta skārda jeb velcprofila (angliski “standing seam”) segumam, bet tā lokšņu savienojuma veids ir citādāks dēļ ātrā “klik” savienojuma, tāpēc tam vajadzīgi īpaši stiprinājumi saules paneļu sliedēm.

Ruukki Classic savienojuma izmēri
Ruukki Classic “klik” savienojuma izmēri. Cepure (pa labi) tiek uzlikta uz izciļņa (pa kreisi).

Ražotāja tīmekļa vietnē latviešu valodā ir minēti tikai Uniseam stiprinājumi jumta drošības elementiem (sniega barjerām, laipām, kāpnēm), bet igauņu valodas sadaļā ir atrodami arī Uniseam stiprinājumi saules paneļiem, kas der gan Ruukki Classic, gan citu ražotāju segumiem ar “klik” savienojumu. Te ir buklets igauņu valodā par saules paneļu stiprinājumiem visiem Ruukki jumta segumu veidiem.

Ruukki Uniseam stiprinājumi saules paneļiem

Tie ir izgatavoti no 2mm tērauda (vismaz lielākā detaļa) un ir pieejami tikai melnā RR33 krāsā:

Ruukki Uniseam clamps for solar panels

Šie stiprinājumi ir īpaši ar to, ka mazā sprieguma skava saspiež abu lokšņu savienojumu tā vidū, nedeformējot materiālu tuvāk jumta virsmai.

Izskatās, ka šos stiprinājumus ražo somu uzņēmums Piristeel, kuru tīmekļa vietnē pieejami vēl detalizētāki šo stiprinājumu rasējumi (PDF):

Piristeel Pisko Uniseam saules paneļu stiprinājumu izmēri
Piristeel Pisko Uniseam stiprinājumi saules paneļiem uz Ruukki Classic jumta seguma

Kur iegādāties?

Iespējams, ka tos var iegādāties arī pie Ruukki izplatītājiem Latvijā, taču tie pieejami arī Prof.lv (pa aptuveni EUR 11).

Alternatīvi risinājumi

Somijas uzņēmums Orima piedāvā Solar DELTA stiprinājumu sistēmu, kam ir īpaša uzstādīšanas konfigurācija tieši “klik” savienojuma jumta segumiem:

ORIMA Solar Delta saules paneļu stiprinājumi Ruukki Classic jumta segumiem
Konfigurācija “2” pielāgota tieši “klik” tipa savienojmiem.

Šī ražotāja stiprinājumus ir iespējams iegādāties arī Latvijā.

Publicēja Kaspars

I'm a full-stack engineering with over 20 years of experience designing and building enterprise web solutions for large publishers and businesses. In 2007 I started this blog to document my adventures with WordPress, electronics, passive house and home automation. Learn more →

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *